רשות התחרות

על שולחן הממונה:


קישורים מהירים

10/02/16
500941

שלוש חברות והמנכ"לים הורשעו בתיאום מכרז השירות המטאורולוגי

קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
10/02/2016

Description: http://www.antitrust.gov.il/images/לוגו%20לאתר.png

‏10 פברואר 2016

‏א' אדר א תשע"ו

הודעה לעיתונות

שלוש חברות והמנכ"לים הורשעו בתיאום מכרז השירות המטארולוגי

בית המשפט המחוזי בירושלים, כב' השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, הרשיע שלוש חברות ואת מנכ"ליהן בתיאום מחירים לפני מכרז של השירות המטארולוגי לצורך תחזוקת תחנות. הדיון בטיעונים לעונש נקבעו ליום 10.4.16.

מפסק הדין עולה כי במהלך חודש אוקטובר 2010 פירסם השירות המטאורולגי מכרז לתחזוקת 86 תחנות ממוחשבות הפזורות ברחבי הארץ. הנתונים שנאספים מאותן תחנות משמשים גורמים רבים כגון פיקוד העורף, משרד הבטחון, מכבי אש, חזאים וחוקרים.

בבוקר יום הגשת המכרז נפגשו המנכ"לים של חברות שהיו אמורות להתחרות במכרז, מר טלקום ואינווירומנג'ר (יוסף זיידמן וגיא פרנקל), ותיאמו ביניהם את ההצעות שיוגשו למכרז כך שאחת תזכה באזור צפון והשניה באזור דרום. האירוע נחשף במהלך בדיקת מסמכי המכרז עצמו לאחר שאחד ממסמכי התיאום נשאר בתיק ההצעה, וחברי וועדת המכרזים העבירו את הנושא לטיפול רשות ההגבלים העסקיים.

ההצעות שהוגשו למכרז היו בהיקף כספי של מיליוני שקלים והצעת המחיר של חברת אינווירומנג'ר בעקבות התיאום הייתה גבוהה בכ-200% מהצעתה לפני תאום המכרז. בית המשפט כאמור הרשיע את הנאשמים בהסדר כובל, אך קבע כי לא נתמלאו התנאים לביצוע העבירה בנסיבות מחמירות.

את רשות ההגבלים העסקיים ייצגו עוה"ד אוהד בורשטיין ומורן מיארה.